BRÚSENIE KORČÚĽ

 Brúsenie korčúľ na profesionálnej brúske PROSHARP

Používame švédsku automatickú brúsku PROSHARP, ktorú používa rad tímov i popredných hráčov NHL. Brúska brúsi presne daným polomerom žliabku, ktorý je možné podľa priania prednastaviť. Brúsená plocha je absolútne hladká, žliabok po celej dĺžke noža s presným konštantným polomerom. Brúsime korčule hokejové, pánske, dámske, detské.

Cenník brúsenia korčúľ
Cena brúsenia pár 4€
Cena brúsenia nových korčúľ pár 6€

Znehodnotené korčule (napr. vyštrbené nože, korózia a pod.) sa môžu účtovať vyššou cenou v závislosti od znehodnotenia.

Brúsenie korčúľ vykonávame na počkanie ( do 10 min), pri väčšom nápore do 1 dňa.

Bez ohľadu na veľkosť žliabku je zásadný faktor dobre nabrúsených korčúľ dokonalá rovnosť hrán noža a presný vyleštený žliabok po celej dĺžke noža bez nerovností a rýh. Nemenej dôležité je začistenie bočných otrepov vzniknutých brúsením žliabku.

Toto je možné iba pri brúsení na automatickom stroji, kedy je nôž korčule presne vedený nad brúsnym kotúčom v pozdĺžnej rovine noža, konštantnou rýchlosťou prispôsobenej obvodovej rýchlosti kotúča a prítlakom kotúče na nôž. Týmto spôsobom je zaistený presný žliabok po celej dĺžke noža.

Použitím jemných brúsnych kotúčov a brúsnej pasty je potom aj vyleštený. Pre dokonalé začistenie bočnej hrany korčule používame niekoľko špeciálnych jemných brúsikov, vrátane diamantového a keramického.

V Skidomivo pre vás brúsime korčule na automatickej švédskej brúske ProSharp, vďaka tomu dosahujeme dokonalé nabrúsenie nožov korčúľ. Rovnakú kvalitu bohužiaľ nie je možné vytvoriť pri obyčajnom ručnom brúsení korčúľ.